Search
ممنوعیت استفاده از ترمز دیسکی در مسابقات کورسی

اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری استفاده از ترمزهای دیسکی در مسابقات حرفه ای کورسی را ممنوع اعلام کرد

هرالد تایدمان، رئیس کمیته‌ی تجهیزات اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری (UCI) خبر ممنوعیت استفاده از ترمزهای دیسکی در مسابقات حرفه‌ای را تایید کرد. این تصمیم پس از مصدومیت شدید فرانسیسکو ونتوسو دوچرخه سوار اسپانیایی تیم موویستار به علت برخورد با دیسک ترمز دوچرخه‌ی جلویی در مسابقه‌ی یک روزه پاریس روبیکس گرفته شده است.

uci-suspends-road-disc-brakes-in-races-after-ventoso-injury.jpg-1

این در حالی است که چندی پیش نیز اتحادیه دوچرخه سواران حرفه ای (CPA) در خصوص استفاده از ترمزهای دیسکی به UCI هشدار داده بود و حالا اعلام کرده است که از این تصمیم حمایت می‌کند.

در همین رابطه مسئول روابط عمومی اتحادیه دوچرخه سوارای حرفه ای می‌گوید: ما از مدت‌ها پیش خطر استفاده از ترمزهای دیسکی را به UCI گوشزد کرده بودیم و خواستار ممنوعیت استفاده از این سیستم ترمز در مسابقات شده بودیم، اما ظاهرا آن‌ها تازه به حرف ما رسیده‌ و تصمیم به حذف ترمزهای دیسکی گرفته‌اند. البته ما هیچگاه به شرط حفظ ایمنی بالای دوچرخه سواران با استفاده از تکنولوژی های جدید در صنعت دوچرخه‌ سواری مخالف نبوده‌ایم وهمواره به دنبال یافتن راه‌حل‌های مشترک برای استفاده از اینگونه تکنولوژی ها با کمترین میزان ریسک هستیم.

از سوی دیگر دوچرخه سوار اسپانیایی تیم موویستار (Movistar)  نیز روز چهارشنبه‌ در نامه‌ای سرگشاده به UCI ترمزهای دیسکی را به چاقوهای بزرگ و برنده‌ای تشبیه کرده است که ممکن است حتی قاتل جان دوچرخه سواران باشند.

گفتنی است بسیاری از دوچرخه‌ سواران دیگر نیز در شبکه‌های اجتماعی خود به حمایت از ونتوسو برخاسته‌اند و استفاده از ترمزهای دیسکی را اشتباهی بزرگ دانسته‌اند که باید به زودی کنار گذاشته شود.

نظر شما در خصوص استفاده از ترمزهای دیسکی در دوچرخه‌های کورسی چیست؟ آیا عملکرد بهتر این نوع ترمز ارزش خطر کردن و استفاده از آن را دارد؟

 

:منبع

Cyclingnewsسردبیر سایت - مربی درجه 2 دوچرخه سواری


پاسخ دهید

product_11_01

با عضویت در خبرنامه چرخ باز در قرعه کشی یک دستگاه دوچرخه پینارلو شرکت کنید

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)